TheGrue.org

Niebieskie wydarzenie w naszej szkole

Opublikowano: niedziela, 03, kwiecień 2016 Administrator

2 KWIETNIA to ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU. W związku z obchodami tego dnia dołączono naszą szkołę do Ogólnopolskiej Akcji

   „ZAPALMY SIĘ NA NIEBIESKO” – Fundacja JiM.

   Uczniowie klas pierwszych wraz z pedagogiem szkolnym przygotowali gazetkę szkolną pod hasłem: Pokażmy razem, że możemy zmienić trudną sytuację dzieci z autyzmem w Polsce.

  Solidaryzując się z osobami dotkniętymi zaburzeniem rozwojowym o podłożu neurologicznym tj. Autyzm, cała społeczność uczniowska, nauczyciele oraz pracownicy szkoły stanęli do wspólnego - niebieskiego zdjęcia.

   W myśl hasła „AUTYZM. Poznaj, zanim ocenisz” w miesiącu kwietniu w ramach godzin wychowawczych, odbędzie się w naszej szkole wspólne czytanie książki Roksany Jędrzejowskiej - Wróbel pt. „Kosmita". To piękna, godna polecenia, wzruszająca, pełna ciepła, ale i ukrytego w nim cierpienia opowieść o autyzmie i tolerancji wobec każdego przejawu inności.

                                                    

-----------------------------------------------------