TheGrue.org

Pożegnanie maturzystów

Monika Grzelak

              W piątek 26 kwietnia w ZSP nr 2 w Koluszkach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasach maturalnych. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia z rąk dyrektora Waldemara Puczyńskiego. Do grona tych, którzy osiągnęli najwyższą średnią w klasie policyjno prawnej liceum ogólnokształcącego, należeli: Ewelina Drzewiecka - średnia – 5.20, Patrycja Frank – 5.09, Mateusz Swaczyna – 5.00 oraz Izabela Pawlak – 4.78. Zaś w technikum najwyższą średnią uzyskali: Maja Michalska – 5.09, Mateusz Kruś – 4.93, Piotr Krawczyk – 4.93 oraz Aleksander Mela – 4.76. Docenieni zostali również ci, którzy osiągali sukcesy sportowe na rzecz szkoły.

Fale wzruszeń – zarówno u nauczycieli, jak i u absolwentów – wywołała prezentacja najważniejszych wydarzeń z lat spędzonych w szkole średniej. Poruszające były również wykonania utworów: „Do kołyski” („Dżem”) oraz „Shallow” (Lady Gaga&Bradley Cooper) przez ucznia klasy trzeciej technikum logistycznego – Kacpra Grzybczyńskiego przy akompaniamencie gitary elektrycznej Kamila Ziółkowskiego z klasy drugiej - policyjnej liceum ogólnokształcącego.

Na koniec Ewelina Drzewiecka i Patrycja Frank w imieniu maturzystów serdecznie podziękowały dyrekcji, nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły za przekazanie wiedzy, a także wychowanie oraz otoczenie opieką przez wszystkie lata nauki w szkole.

Tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia na egzaminie dojrzałości i osiągnięcia jak najwyższych wyników, przynajmniej tak wysokich, jak w ubiegłym roku, kiedy to nasi absolwenci zdali egzaminy niemalże w 100 %. Uczniowie Technikum nr 2 po zdanych egzaminach z j. polskiego znaleźli się w pierwszej dziesiątce najlepszych szkół w Łodzi.

----------------------------------