TheGrue.org
Opublikowano: czwartek, 09, maj 2019 Monika Grzelak

              POL-HUN to polska firma i wiodący producent chemii gospodarczej oraz środków czystości, która zadebiutowała w 1990 roku i przez 28 lat działalności zdobyła dominująca pozycję na rynku. Jest to jedno z najdynamiczniej rozwijających się i prężnie działających przedsiębiorstw, nie tylko na rynku lokalnym czy krajowym, ale również międzynarodowym. Co niemniej ważne dla mieszkańców naszej gminy, wszystkie etapy produkcji odbywają się w Polsce - w naszych rodzinnych Koluszkach.Dynamiczny rozwój zakładu nie pozostał bez wpływu na profil pracownika- wszakże firma nie istniałaby bez wykwalifikowanego i odpowiadającego potrzebom pracodawcy zespołu.

             W związku z podbijaniem przez POL-HUN nowych rynków- również za oceanem- oraz ze wzrostem poziomu zaawansowania technologicznego i automatyzacji produkcji  rośnie zapotrzebowanie  przedsiębiorstwa na fachowców w dziedzinach opartych o technologie przyszłości. Na tę potrzebę odpowiada oferta edukacyjna Technikum nr 2 w  Zespole  Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach. Szkoła kształci w zawodach, które są poszukiwane na dzisiejszym wysoko wyspecjalizowanym rynku pracy, a są to technik mechatronik, technik automatyk, cieszący się niesłabnącą popularnością technik logistyk czy technik teleinformatyk.

            W   2017 roku szkoła rozpoczęła współpracę z  POL  - HUN General  Fresh. Uczniowie uczestniczyli w wycieczkach zawodowych i  praktykach uczniowskich, wielu absolwentów znalazło tu zatrudnienie. Zwieńczeniem  wzajemnej  współpracy jest  podpisana  w dniu 9.04.2019 r. umowa patronacka pomiędzy  Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach reprezentowanym przez dyrektora Waldemara Puczyńskiego przy udziale wicestarosty Powiatu Łódzkiego Wschodniego Ewy Gładysz,  a firmą POL - HUN  General  Fresh, podpisaną przez współwłaściciela Pawła Knopika, reprezentowanego przez kierownika produkcji Radosława Lipskiego.Przedsiębiorstwo na mocy umowy zobowiązało się objąć patronatem klasy Technikum nr 2  w zawodzie technik mechatronik, a także wyraziła ogromne zainteresowanie nowo powstającym kierunkiem -  technik automatyk. 

"Liczymy na dalsze zacieśnianie współpracy i udział firmy POL – HUN General  Fresh w projektach unijnych skierowanych do szkół ponadgimnazjalnych" – mówi dyrektor szkoły Waldemar Puczyński.

-----------------------------------------