Drodzy uczniowie!

Kategoria: Uncategorised
Opublikowano: środa, 20, czerwiec 2018
Monika Grzelak

 Zbliżające się wakacje to piękny i zasłużony czas wypoczynku, zarówno dla Was - młodzieży, jak i kadry pedagogicznej. Ważne jest, aby przebiegał on w bezpiecznych warunkach.

Pragniemy przypomnieć, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie jest dostępne na stronie internetowej Ministerstwa. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne  dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.

Warto również przypomnieć adres strony www.wypoczynek.men.gov.pl , na której znajduje się baza wypoczynku. Dzięki stronie w łatwy i szybki sposób rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.

Pragniemy, aby nasi uczniowie dysponowali pełną wiedzą na temat przeciwdziałania potencjalnym zagrożeniom i byli ich świadomi. Przypominamy o możliwości wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych, zagrożeń terrorystycznych, o kąpielach tylko w miejscach dozwolonych, a także niebezpieczeństwach wynikających z zażywania dopalaczy, narkotyków, palenia papierosów czy spożywania alkoholu.

Życzymy Wszystkim, aby tegoroczny wypoczynek przebiegał w bezpiecznych warunkach. Przekazujemy życzenia spokojnych wakacji.

                                                                                 Z wyrazami szacunku

                                                                         Dyrekcja szkoły wraz z pedagogiem szkolnym.

 

Zakończenie roku szkolnego

Kategoria: Uncategorised
Opublikowano: środa, 20, czerwiec 2018
Monika Grzelak

Zapraszamy

 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018:  22 czerwca godz. 10:00

------------------------------------------

Czytaniem można się chwalić.

Kategoria: Uncategorised
Opublikowano: poniedziałek, 18, czerwiec 2018
Monika Grzelak

Lubisz czytać? Interesujesz się literaturą?

Biblioteka szkolna, to miejsce właściwe dla Ciebie! Znajdziesz tu nie tylko lektury, ale również nowości wydawnicze, bestsellery. ””! Wraz z naszą biblioteką zachęcamy Cię do wzięcia udziału w konkursie #JakCzytam.

Wstaw na swój profil na Facebooku lub Instagramie selfie z książką, którą aktualnie czytasz z hashtagiem #JakCzytam. Ustaw prywatność  zdjęcia na „publiczne”, żeby wyświetlało się podczas losowania nagród. Wylosowane zdjęcia zostaną skomentowane przez organizatorów z prośbą o kontakt. Zabawa trwa do końca czerwca. Do wygrania są  czytniki e-booków, bądź wybrane przez zwycięzcę książki. Szczegóły: www.czytamy.org

--------------------------------------------

Zabierz książkę na wakacje.

Kategoria: Uncategorised
Opublikowano: poniedziałek, 18, czerwiec 2018
Monika Grzelak

 Biblioteka   szkolna   ogłasza   akcję

„Zabierz  książkę  na  wakacje!”.

        W tym roku szkolnym  uczniowie, którzy oddali wszystkie książki do biblioteki i mają podstemplowaną kartę obiegową, mogą wypożyczyć  książki na wakacje.  Zachęcamy do skorzystania z księgozbioru bogato zasilonego nowościami książkowymi (715 egzemplarzy) zakupionymi ze środków „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

 

----------------------------------

 

Jubileusz 50-lecia.

Kategoria: Uncategorised
Opublikowano: poniedziałek, 18, czerwiec 2018
Monika Grzelak

 

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, pracownicy oraz społeczność uczniowska Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Koluszkach składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom za pomoc i wsparcie okazane przy organizacji obchodów Jubileuszu 50-lecia Szkoły.

Dziękujemy:

Panu Staroście Andrzejowi Opali oraz Radzie Powiatu Łódź -Wschód

Panu Prezesowi Zbigniewowi Winklowi i Przedsiębiorstwu AGAT SA.

Pani Małgorzacie Bielskiej i Firmie POL-HUN General Fresh

Panu Marcinowi Cieślakowi i Firmie CM PLAST

Panu Marcinowi Baranowskiemu i Firmie Ośrodek Szkolenia Kierowców „Szóstka”

oraz wszystkim indywidualnym darczyńcom.