Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Kategoria: Uncategorised Monika Grzelak

 

      W bieżącym roku szkolnym nasza placówka została beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymała dotację celową w kwocie 15 tys. złotych na zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami) w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3.

Program ma na celu wspieranie w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Termin realizacji dotacji: do 31 grudnia 2017 r.

 

Więcej informacji o programie: https://men.gov.pl/pl/finansowanie-edukacji/narodowy-program-rozwoju-czytelnictwa.

-------------------------------------------

    

          W ramach programu ruszamy z pierwszą akcją pod hasłem „Młodzież czyta”:

Zapraszamy do przedstawiania dezyderatów (propozycji) - Waszych życzeń czytelniczych dotyczących gromadzenia i uzupełniania księgozbioru. Jeżeli więc macie propozycje zakupów zbiorów bibliotecznych, to prosimy o zgłaszanie ich drogą e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio w bibliotece szkolnej.

 

-------------------------------------------

 

 

Informacja dla rodziców uczniów o realizacji w szkole „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” 

 Czytaj więcej ...

-------------------------------------------

 

Wpływ czytania na aktywizację pięciu obszarów kompetencyjnych.

Czytaj więcej ...

-------------------------------------------

 

 

Kiermasz Podręczników Szkolnych 

W dniach 11 i 12 września 2017 r. odbył się kiermasz podręczników używanych. Ta cykliczna akcja cieszy się dużym powodzeniem

wśród uczniów. Wielu z nich, zwłaszcza z klas pierwszych, miała możliwość odkupienia podręczników od starszych kolegów.

 

-------------------------------------------

 

Szkoła współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Koluszkach.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich, wzięła udział w akcji "Narodowego Czytania". 

     W tym roku w akcji „Narodowego Czytania” „Wesela” zorganizowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koluszkach uczestniczyła klasa III a wraz z opiekunami p. A. Gałka i p. I. Serwą. Uczniowie:  P. Wąs,  A. Szafranek , A. Kajtowski, J. Jarzębowski i K. Szymański  zostali zaproszeni do przeczytania  fragmentów  dramatu. Młodzież w skupieniu wysłuchała  także pozostałych uczestników imprezy czytających „Wesele”:  przedstawicieli władz samorządowych, powiatowych, komendanta policji, radnych  oraz kolegów z koluszkowskich szkół ponadgimnazjalnych. Uroczystość została uświetniona  występem zespołu „Złota Jesień”, który wykonał kilka  znanych pieśni ludowych.

Relacja z imprezy na stronach:  link http://koluszki.pl/category/aktualnosci/  ;   http://www.mbpkoluszki.wikom.pl/strona4.html

-------------------------------------------

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

 

           29 września 2017r. społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach miała możliwość zastanowienia się nad wartością słowa wolność. O tym jak mało jest przez nas – współcześnie żyjących – doceniana, a jak wiele znaczyła dla tych, którzy przeżyli koszmar II wojny światowej uświadomił apel upamiętniający rocznice wrześniowe w ZSP nr 2. Uczennice czytały wybrane fragmenty „Medalionów” Zofii Nałkowskiej, opowiadań Tadeusza Borowskiego oraz „Sowietów” Piotra Zychowicza i przeniosły zebranych w wojenną rzeczywistość codziennej walki o przetrwanie uwięzionych w sowieckich łagrach i niemieckich obozach koncentracyjnych.

Forma apelu oparta na czytaniu wybranych fragmentów utworów literackich wpisała się w - obchodzony właśnie 29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

 

 

 

-------------------------------------------

 

 

„Spotkanie z jesienią” dla wychowanków SOSW w Koluszkach

     24 października na zaproszenie p.  A. Gałki,  po raz kolejny wychowankowie SOSW  gościli w bibliotece Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach. Uczniowie  szkoły podstawowej najpierw  zwiedzili  wypożyczalnię i czytelnię. Następnie w  skupieniu wysłuchali  opowiadania o jesieni  i  rozwiązywali  zagadki dotyczące jesieni w przyrodzie. Dzieci  chętnie i z radością pomalowały  tematyczne kolorowanki  przygotowane przez prowadzącą zajęcia. Ucieszył ich także  słodki poczęstunek na zakończenie ćwiczeń. Współpraca z SOSW będzie kontynuowana przyszłości.

 -------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Odsłony: 227