TheGrue.org

"Gdy Bóg podróżuje..."-

Opublikowano: wtorek, 02 styczeń 2018 Monika Grzelak

" Zdarzyć się może wszędzie: na ulicy, w sklepie, w parku, kolejce po znaczki pocztowe....      

Zdarzyć się może wszędzie owo najważniejsze spotkanie w życiu.

Ono przywraca wzrok.

Ono nadaje sens.

Ono przynosi pokój, którego świat dać nie może.

Spotkanie to pokaże Ci, że jesteś chciany i szukany, a będzie to spotkanie na środku drogi, niby przypadkowe, niby mimowolne, spotkanie na Twojej i Jego drodze."

Jasełka - "Gdy Bóg podróżuje..." przygotowali uczniowie klas II L. I A, II A i III A pod kierunkiem p. Katarzyny Gierach, p. Zbigniewa Wróblewskiego i p. Krzysztofa Woźniaka , akompaniament na flecie poprzecznym p. Monika Grzelak.

Zapraszamy do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=qUqeh_gtD6w&feature=youtu.be 

---------------------------------------------

 

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego  "Czytam i polecam".

Konkurs polegał na czytaniu przez nauczycieli i pracowników szkoły fragmentów książek zakupionych z  funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, które były nagrywane w postaci krótkiego filmu. W ramach konkursu nakręcono 10 filmów, które umieszczono na fanpage  szkoły na facebooku. Zadaniem uczniów było podanie autora i tytułu czytanego utworu.  Uczniowie biorący udział w konkursie przychodzili do biblioteki i zapoznawali się z jej nowym księgozbiorem. Oglądalność filmików z polecanymi do przeczytania książkami była bardzo duża.

Nagrodzeni uczniowie:

Aleksandra Szafranek kl . III a, Adrianna Krawentek kl. III a, Kinga Świerzyńska kl. III a, Adriana Kordula  kl. IV t, Paulina Wasilewska kl. IV L, Kinga Sikora kl. II L, Filip Świątek kl. II L, Adrian Supera kl. I m

 

---------------------------------------------

 

„Czy znasz Biblię? – realizacja projektu edukacyjnego w ZSP nr  2

     21 grudnia w klasie I a ZSP nr 2 odbyły się  ciekawe zajęcia w ramach realizowanego przez  nauczycielkę jęz. polskiego A. Skoczylas  projektu edukacyjnego  „Przewodnik po Biblii.”  Cykl zajęć miał na celu omówienie  „Biblii” i jej współczesnej obecności w życiu każdego człowieka. W ramach projektu odbyła się dyskusja mająca na celu udowodnienie poglądu, że „Biblia” stanowi wartościową lekturę nie tylko dla ludzi wierzących. Po niej uczniowie wybrali kilka najbardziej reprezentatywnych fragmentów „Biblii” do kolejnej lekcji  – głośnego czytania „Biblii”.

    Zajęcia zrealizowano  tuż przed świętami Bożego Narodzenia, dlatego część tekstów związana była z narodzeniem Chrystusa. Zajęcia opierały się na głośnym czytaniu wybranych fragmentów Pisma Świętego. Wśród wybranych tekstów znalazły się również fragmenty „Księgi Przysłów”, zawierające pouczenia i wskazówki moralnego postępowania. Po odczytaniu każdego z fragmentu nauczyciel wraz z uczniami komentowali treść i formę przekazu biblijnego, aby utrwalić m.in. cechy stylu biblijnego. Zadbano o wystrój sali – uczniowie przygotowali kosz z jabłkami i wężem - symbole poznania, grzesznej natury ludzkiej oraz szatana, a także świece - symbol Jezusa Chrystusa, „światłości świata”. Czytane teksty wprowadziły wszystkich uczestników w świąteczny nastrój. Projekt „Przewodnik po Biblii” jest jednym z wielu działań realizowanych w szkole w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  i mających na celu popularyzację czytelnictwa wśród młodzieży.

----------------------------------------------