TheGrue.org

"Uniwerek" w naszej szkole

Monika Grzelak

               W dniu 13.09.2018 r. naszą szkołę odwiedził wykładowca UŁ z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych - pan Paweł Stępień. Obecnie jest on członkiem Zespołu Badań Wyborczych UŁ. Zespół ten prowadzi działalność badawczą i edukacyjną w zakresie problematyki systemów wyborczych oraz zachowań wyborczych. Przeprowadził on zajęcia w klasie III LO o profilu policyjno – prawnym, których tematem były zbliżające się wybory, a konkretnie ,,Dlaczego warto głosować?‘’

Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali wszystkich informacji i podjęli dyskusję z wykładowcą. Takie spotkania są zawsze dla naszych uczniów wyjątkowym doświadczeniem. Już wkrótce to my odwiedzimy wykładowców i studentów na Uniwersytecie Łódzkim i tam uczniowie będą uczestniczyć w warsztatach z zakresu politologii oraz zajęciach językowych.

 ------------------------------------------------