TheGrue.org

„Ku chwale tych, co wiedzieli, jak Cię kochać Ojczyzno…”

Opublikowano: czwartek, 07 marzec 2019 Monika Grzelak

             W dniu 4 marca w ZSP nr 2 w Koluszkach  odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie przybliżyli  zebranym sylwetki młodych dziewcząt i kobiet, które sprzeciwiły się rządowi komunistycznemu w powojennej Polsce. Uczennice wcieliły się w postacie: Danuty Siedzikówny  ps „Inka”, Janiny Oleśkiewicz  ps. „Jaga”, Wandy Minkiewicz ps. „Danka” i Danuty Janiczak ps.  „Sarenka” i przedstawiły biografie i losy tych  „panien niezłomnych . Sugestywność bohaterek została podkreślona  strojami  z tamtych czasów. Akademia była urozmaicona wierszami i piosenkami o tematyce patriotycznej. Młodzież odebrała tą swoistą lekcję historii w ciszy i skupieniu. W przygotowanie uroczystości zaangażowali się nauczyciele: p. S. Cichecka, p. P. Wójcik i p. M. Bator.

--------------------------------------------

 

  

Nowy sprzęt dla biblioteki

               W naszej szkole rozpoczęła się częściowa wymiana wyeksploatowanego sprzętu komputerowego w czytelni bibliotecznej. Wartość przedsięwzięcia – 3,5 tys zł. Pojawi się także nowe biurko i szafka biblioteczna.

Szkoła pozyskała na ten cel 2,5 tys. złotych w formie darowizny od fundacji GRUPY PERN z Płocka. Pozostałe środki przekazali: Powiat Łódzki Wschodni i Rada Rodziców. Nowy sprzęt z pewnością wesprze proces kształcenia uczniów, a meble usprawnią proces  obsługi czytelników. Zapraszamy do korzystania z czytelni i biblioteki .

 

 

------------------------------------------