Wesołych Świąt !!!

Kategoria: Bez kategorii
Monika Grzelak

 

**********************

Andrzejki w ZS 2

        Tradycyjny wieczór wróżb celebrowany w nocy z 29 na 30 listopada - w wigilię świętego Andrzeja, zbliża się wielkimi krokami. W naszej szkole Andrzejki kojarzone są z czymś nieco innym. Corocznie, już od wielu lat, jest to wspaniała okazja by zorganizować imprezę integracyjną dla podopiecznych SOSW w Koluszkach. Od lat temu niezwykłemu wydarzeniu towarzyszą wspaniała muzyka, wyjątkowa atmosfera , dużo radości i uśmiechów. Również tym razem moc wrażeń mieli zarówno prowadzący, jak i goście. Było po prostu świetnie!

-------------------------------

 

Dzień Edukacji Narodowej

Monika Grzelak

     Taką jesień, jak w dniu dzisiejszym wszyscy uwielbiamy - ten widok przepychu natury, w której dominują odcienie złota i elegancja, z jaką liście bez pośpiechu opadają z drzew, klucze odlatujących ptaków, liliowe wrzosy i babie lato. W takim właśnie pięknym, jesiennym, słonecznym dniu podziękowaliśmy naszym nauczycielom za ich piękną i trudną pracę.

Słowami wierszy i piosenek wyraziliśmy wdzięczność za trzymanie nas za rękę, otwieranie naszych umysłów i serc. 

W dniu 17 października 2022 r. w naszej szkole miały miejsce Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej.

W wydarzeniu wzięli udział: Burmistrz Koluszek – Waldemar Chałat, Przewodniczący Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego – Sławomir Sokołowski, Członkowie Zarządu Powiatu: Marta Stasiak i Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz, Sekretarz Powiatu – Iwona Walter-Wisiałkowska, Skarbnik Powiatu – Barbara Ignatowska, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych – Małgorzata Szelest oraz Kierownik Referatu Promocji Powiatu i Informacji - Tobiasz Puchalski.

-------------------------------------------------------------------------

 

Monika Grzelak

          W dniu 10 listopada odbyła się uroczysta akademia. Gdy co roku przychodzi nam świętować rocznicę odzyskania niepodległości zastanawiamy się, czy jeszcze jest coś co jest w stanie nas wzruszyć. Przecież słowo NIEPODLEGŁOŚĆ odmieniane już było przez wszystkie przypadki i przypatrywaliśmy się mu z każdej strony. A jednak ten dzisiejszy przepiękny, nastrojowy patriotyczny koncert ,, Wolność kocham i rozumiem ‘’ przyprawił nas o dreszcze i poruszył najczulsze struny. Właśnie tak zawsze warto świętować!

---------------------------------- 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Kategoria: Bez kategorii
Monika Grzelak


Serdecznie zapraszamy


na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023,

która odbędzie się 1 września 2022 r. o godz. 9:00.

     Obowiązuje strój galowy.

 

Tytuły obowiązujących podręczników do klas pierwszych podadzą nauczyciele danego przedmiotu w pierwszym tygodniu września.

 ------------------------------------------------------