Wystawa „W drodze do niepodległości”

Kategoria: Bez kategorii Opublikowano: wtorek, 10 kwiecień 2018 Monika Grzelak

Zapraszamy na  wystawę upamiętniającą 100-lecie niepodległości Polski.

W  2018 roku mija 100 lat od kiedy Polska odzyskała niepodległość. Z  tej okazji w dniach 7 – 14 kwietnia zorganizowana została w szkole na parterze wystawa  „W drodze do niepodległości”. Ekspozycja, na którą składa się 30 plansz, stanowi kalendarium niepodległości. Materiały wykorzystane do przygotowania wystawy pochodzą z zasobów Archiwum Akt Nowych i Narodowego Archiwum Cyfrowego. Partnerami projektu są :  Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN), Bank Pocztowy, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Archiwum Akt Nowych.

 

-----------------------------------------------

 

     „Jak wygląda wiosna?” -  zajęcia czytelniczo–plastyczne  w Przedszkolu nr 2 w Koluszkach

       10 kwietnia  uczennice  klasy III policyjno – prawnej ZSP  nr 2  wraz z nauczycielkami p.  A. Gałką i p. s. Cichecką zawitały, na zaproszenie wychowawczyni grupy pierwszej,  w Przedszkolu nr 2 w Koluszkach.  Poprowadziły tam zajęcia czytelniczo – plastyczne pt: „Jak wygląda  wiosna”. 

      Na początku dzieci wysłuchały wierszy i krótkich opowiadań na temat wiosny.  Przedszkolaki  z ciekawością oglądały kolorowe ilustracje obrazujące tę porę roku i opowiadały o zmianach w przyrodzie związanych  z wiosną. Następnie wspólnie rozwiązywano zagadki   i  kolorowano rysunki.  Na zakończenie wszystkie dzieci  zostały nagrodzone za swą pracę słodkim poczęstunkiem.  Współpraca ZSP nr 2  z przedszkolem będzie kontynuowana w przyszłości.

-------------------------------------------------

 

Odsłony: 3661